Čokoládová masáž

 


Teplá čokoládová masáž je perlou medzi masážami a skrášľujúcimi procedúrami. Procedúra je výborná na vyhladenie a skrášlenie pokožky, celulitídy, získanie dobrej nálady, odplavenie toxických látok a uvoľnenie stuhnutých svalov. Výnimočnosť čokolády bola známa už pred viac ako 2 000 rokov. Vtedy sa vedelo, že dodáva telu pocit dobrej nálady a výrazne omladzuje pokožku. Dnes už vieme čím je to spôsobené. Čokoláda obsahuje veľa užitočných prvkov pre ľudský organizmus ako sú kakao, theobromin a iné. 
 

 

Kakao zabraňuje prenikaniu voľných radikálov. Je harmonizujúci a jemne stimulujúce. Theobromin obsiahnutý v kakau pôsobí podobne ako kofeín, ale nie tak silno, pôsobí na cievne zakončenie v koži a aktivuje látkovú výmenu. Čokoláda dokáže stimulovať v mozgu tvorbu dopamínu a uvoľňovať endorfíny a serotonin, zdroje šťastia. Vďaka čokoládovej masáži či zábalu, telo cez pokožku vstrebáva vitamíny, aminokyseliny, minerály, antioxydanty. Má priaznivý vplyv na činnosť srdca a detoxikáciu, odplavenie nežiaducich a toxických látok.

Po čokoládovej masáži sa človek cíti sviežo a uvoľnene. Čokoláda zaistí skvelý vzhľad a starostlivosť o pokožku, pokožka bude svieža a krásna, svaly uvoľnené a oddýchnuté.

Účinky klasickej masáže

  • detoxikácia organizmu,
  • proti únave, depresii a stresu,
  • podporuje tvorbu hormónov šťastia
  • obnovuje, vyživuje a zvláčňuje pokožku
  • dodá telu potrebnú silu a energiu pre každý deň.