Bambusová masáž

 

Bambusová masáž je pomerne nová terapia , ktorá má pôvod v Malajzii , ale spája v sebe aj prvky tradičnej čínskej medicíny a polynézske štýly . Bambusová masáž sa stáva čoraz vyhľadávanejšou a obľúbenejšou aj na Slovensku.Magic bamboo - technika používania nahrievaných bambusových palíc rôznej veľkosti je exkluzívnou technikou , ktorá ma uvoľňujúce, upokojujúce a drenážne vlastnosti .

Pri tejto technike sapoužívajú  špeciálne upravené hladké nahrievané bambusové tyče, ktoré sa líšia svojou veľkosťou, priemerom a tvarom, Bambusovou tyčou dosiahneme  dokonalé uvoľneniesvalov, uvoľnenie energetických blokád v tele, stimuluje krvnýobeh a cirkuláciu lymfy, čím zabezpečuje dlhodobý efekt masáže. 

Táto masáž môže byť použitá pri rôznych chronických bolestivých stavoch- vrátanie bolesti chrbta a hlavy . je veľmi dobrá pri liečbe migrény , artritídy . Muži ocenia túto masáž , pretože stimuluje nervové asvalové vlákna , čojeveľmi prospešné pri ťažkej fyzickej záťaži . Obzvlášť je vhodná pre športovcov . Svaly sú voľnejšie , kĺby a úpony pružnejšie . Dochádza k uvoľneniu nahromadených toxínov v tele , zlepšuje sa krvný obeh , dostavuje sa úžasný pocit pohody , voľnosti a hlbokej relaxácie .

ODPORÚČANIE

Pre celkovú telesnú a duševnú regeneráciu je vhodné aplikovať masáž raz za 2-4týždne . Nie je vhodná preľudí príliš chudých, so slabou svalovou hmotou.